Ar gali būti, jog jūs uždirbate daug, tačiau imate jausti, jog geras uždarbis nemotyvuoja taip, kaip anksčiau? Galbūt jaučiate įtampą, stresą ar energijos trūkumą darbe? Kaip atpažinti svarbiausius ženklus, jog metas karjeros pokyčiams?

Apie svarbiausius ženklus rašo portalas forbes.com.

 

Jums nepatinka kasdienis darbas

Verta pabrėžti, jog darbas nėra susijęs tik žmonėmis, su kuriais dirbame ir nors geri kolegos turi įtakos pasitenkinimui darbe, verta atkreipti dėmesį į jūsų atliekamas užduotis, procesus bei įrankius – ar visa tai jums reikia pasitenkinimą, ar netrukdo pasiekti tikslų?

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl žmonės nemėgsta savo kasdienio darbo:

  • Darbe jie retai panaudoja savo stipriausius gebėjimus
  • Jie stengiasi įžvelgti prasmę darbe, bet jos neranda
  • Jų vertybės tampa nesuderinamos su įmonės kultūra

Kad tiksliau suprastumėte, kas nepatinka jums, paklauskite savęs, o kas jums patinka? Paanalizuokite, kokios užduotys, procesai, darbo principai jus motyvuoja, padeda gerai jaustis darbe?

 

Perdegimas

Energija yra pagrindinė mūsų varomoji jėga profesiniame gyvenime. Kai darbe jaučiamės energingi, įsitraukę, patiriame pilnatvės jausmą, tačiau jei dėl savo darbo nuolat jaučiatės fiziškai, emociškai ir socialiai išsekęs, o pradėdami naują darbo dieną jau galvojame apie darbo pabaigą, tai dar vienas ženklas, kad laikas pagalvoti apie naujo darbo paieškas. Šių metų liepos mėnesį surengtoje KFF (Kaiser Family Foundation) stebėjimo apklausoje 53% JAV suaugusiųjų teigė, kad dėl „Covid-19“ jie vis labiau jaudinasi ir tai yra 21% daugiau nei kovo mėn. Dėl naujų gyvenimo aplinkybių išties padidėjo darbuotojų perdegimas, tačiau, jog tvirtai suprastumėte, ar jums gresia perdegimas, verta atsakyti į klausimą: „Kokios yra tikrosios mano energijos stokos priežastys, ar jos trumpalaikės, ar ilgalaikės?“

 

Nematote profesinio tobulėjimo

Kad galėtumėte išlikti konkurencingi dinamiškoje darbo rinkoje, reikia mokytis., tad jeigu vis dažniau apima jausmas, kad jums nepakanka profesinio tobulėjimo, tai gali būti vienas svarbiausių ženklų, įrodančių, jog metas karjeros pokyčiams. Ateities instituto (IFTF) ir 20 pasaulinių akademinių ekspertų grupės pranešime teigiama, kad 85% darbo vietų, kurios bus 2030 m. dar net nebuvo sugalvotos, tad vis dažniau paklauskite savęs: „Kada paskutinį kartą sužinojau ką nors naujo ir įdomaus?”

Taigi jeigu pastebėjote šiuos ženklus, bandykite užduoti sau šiuos klausimus, kurie padės geriau pažinti save:

  • Kokios yra mano pagrindinės vertybės?
  • Į kokius mokymus būčiau pasiryžęs investuoti jau dabar?
  • Kokius įgūdžius norėčiau tobulinti, jeigu keisčiau savo karjeros kryptį?
  • Kokios užduotys, žmonių tipai ar ankstesnės situacijos darbe mane vargina?
  • Koks yra mano prasmingo darbo apibrėžimas?

Linkime energijos ir įkvėpimo naujo darbo paieškai!