Kodėl myliu personalo atrankų konsultantės darbą? Ką ir kaip su džiaugsmu darau dėl kitų, kad pakeisčiau jų gyvenimus?

Jau 12 metų dirbu įdarbinimo ir konsultavimo srityje ir per šį laikotarpį esu suradusi 300 specialistų bei vadovų iš įvairių sričių. Nuolat keliu sau klausimą, kodėl myliu savo darbą, ką tokio čia randu, kas mane čia sulaiko?

Manau, kad gyvenimą keičiančių akimirkų nėra labai daug, tad kas kartą keliu mintį, jog darau reikšmingą darbą, nes surandu darbdaviui jo darbuotoją ir kartu kuriu vertę siekdama išpildyti kandidato profesines ir finansines svajones bei kuriu pridėtinę vertę kliento verslui.

Veiklos žavesys ir prasmė

Atrankų veikla man – tai savo asmeninio prekinio ženklo vertės kūrimas, o įdarbinimo verslas – nuolatinis darbas su skirtingais žmonėmis, kurie mane pakrauna kaip specialistę. Šiame darbe visada užtenka erdvės išsikelti asmeniniams tikslams ir jų siekti kūrybiškomis priemonėmis bei patirti laimės jausmą – kai laimingas kandidatas, laimingas klientas. Gera, tiesa? 😊

Greitis ir įvairovė

Intensyviu atrankų laikotarpiu, tenka bendrauti su dešimčia skirtingų kandidatų per dieną, tuo pat metu valdyti klientų ir kandidatų lūkesčius ir ši dinamika man labai patinka. Ir nors mano darbas – kaip linksmieji kalneliai, tai pakilimai, tai nuopuoliai, tiek laimėjimo, tiek pralaimėjimo jausmai, nes sergu už kandidatus, deja, suprantu, kad atrankoje dažniausiai laimi tik vienas. Tuo pačiu metu apima tiek džiaugsmas, tiek liūdesys, bet vėl ieškau balanso ir dirbu toliau.

Kūryba ir žinios

Personalo atranka man yra kartu tiek kūrybinis, tiek intelektualus darbas, nes labai patinka ieškoti sprendimų, kurie spręstų klientų problemas – konsultuoti įmones personalo atrankos klausimais jų kūrimosi, plėtros metu bei atrinkti geriausius kandidatus. Žavi nuolatinis skirtingų verslo sričių ir kultūrų supratimas, kandidatų rinkos pažinimas, įgūdžių, asmenių savybių skirtumų analizė. Dėl didelės konkurencijos, dažnai jaučiuosi kaip mūšio lauke, kartais atrodo, jog tame lauke kaunuosi tik aš viena ir čia tenka įjungti didžiausius kūrybos resursus siekiant rezultato. Bet ši tema – atskira ir plati 😊

Profesinis tobulėjimas ir finansinė grąža

Keistis su dinamiška darbo rinka, nuolat tobulinti komunikacijos, pardavimo, laiko planavimo, derybų įgūdžius yra labai svarbu. Įdarbinimo sektorius per pastaruosius kelerius metus labai išaugo ir vis dar auga, tad šioje veikloje galima tikėtis tikrai aukšto darbo užmokesčio. Planuojant atrankų konsultanto karjerą, verta suprasti, kad konkurencija šioje rinkoje yra išties nuožmi, o klientai paprastai būna labai reiklūs. Viskas įveikiama turint aukštą sąmoningumą, atvirumą patirčiai bei didelę vidinę šypseną – entuziazmą!