Nuolat sekdami darbo rinkos naujienas ir organizuodami atrankas perskaitome gausybę įvairių sričių kandidatų CV. Pastebime, jog pastaraisiais metais sparčiai keičiasi tiek CV forma, tiek turinys. Nors CV ir toliau išlieka pagrindine kandidato vizitine kortele, jo vietą vis dažniau užima Linkedin profilis, apie kurio ypatybes papasakosime vėliau. Tad jeigu galvojate apie naujo darbo paieškas, srities keitimą ar  esate tiesiog smalsus, dalinamės patarimais kaip susikurti efektyvų CV.

CV formos ir turinio pokyčiai

Pastebime, jog greičiau keičiasi CV formos ir formatai nei turinys. Kandidatų CV tampa mažiau standartizuoti,  trumpesni, tikslesni, ryškesni, interaktyvesni. Tokius CV dažniau naudoja jaunosios kartos kandidatai, kurie ieško pirmojo darbo ar turi tik nedidelę patirtį. Jie tokiu būdu siekia sudominti akcentuodami savo profesinius įgūdžius ir norą mokytis. Nepaisant to, ar esate pradedantysis, ar patyręs specialistas, galite naudoti tiek laisvesnę, tiek labiau struktūruotą CV formą, o svarbiausią informaciją svarbu nurodyti chronologine tvarka ir stengtis ją sutalpinti  į 1-2 puslapius. Tam, kad CV apimtis būtų kuo mažesnė, patariame susikoncentruoti tik į tas darbo patirtis, kurios yra susijusios su konkrečia pozicija, t.y. vienas darbo patirtis derėtų aprašyti išsamiau, kitas trumpiau ir vengti perteklinės informacijos, kaip pvz.  studijų metų sezoniniai darbai. Ir, žinoma, keletą kartų patikrinti, ar nepalikote gramatinių bei stiliaus klaidų.

CV tikslas ir raktiniai žodžiai. Verta įsidėmėti, kad efektyvaus CV kūrimo darbą labai palengvins tikslo žinojimas ir raktinių žodžių panaudojimas.

Taigi įsivaizduokite, jog jums pavyko susikurti CV, kurį perskaitęs atrankų specialistas vos per 10-ies sekundžių laiką jus įvertina kaip labai įdomų kandidatą ir jums paskambina bei pakviečia į interviu dėl ilgai svajotos pozicijos.  Kaip manote, kodėl jis per tokį trumpą laiką priėmė sprendimą pakviesti būtent jus? Mes manome, kad daugelis personalo atrankose dirbančių specialistų naudoja greitąjį skaitymą kiekviename CV ieškodami raktinių žodžių pagal konkrečias pozicijas, taigi jūsų pagrindine užduotimi turi tapti raktinių žodžių išryškinimas CV priekinėje dalyje.  Šioje dalyje turi būti akcentuojamos jūsų stiprybės: pvz. turimi profesiniai įgūdžiai, pasiekimai, asmeninės savybės, kalbų žinios ar kt.  Jeigu jaučiate, kad neturite reikalingų įgūdžių, tuomet išryškinkite savo motyvaciją ir potencialą bei tiksliai nurodykite, kokiomis priemonėmis ir kokių žinių bei įgūdžių siekiate, kad artimiausioje ateityje taptumėte šios srities specialistu. Galbūt studijuojate ir tobulinate įgūdžius savarankiškai? Šią informaciją nurodyti taip pat verta! Jeigu jums sunkiau seksis atrinkti tinkamus raktinius žodžius, galite susidaryti savo siekiamų darbo pozicijų sąrašą ir atsirinkę keletą darbo skelbimų internete, nesunkiai susidarysite juose esančių raktinių žodžių sąrašą ir panaudosite kaip pagalbinę priemonę.

 Grafiniai elementai. Mūsų kandidatai dažnai mūsų klausia, ar verta CV naudoti asmeninę nuotrauką. Ji nėra privalomas elementas tačiau, jeigu  jau nusprendžiate ją talpinti, būtinai apsvarstykite, ar ji kokybiška ir/arba dalykiška priklausomai į kokias pareigas kandidatuojate.  Nedėkite dokumentinių nuotraukų, nes tai gali tapti didele klaida. Parodykite save natūralų, t.y. tikrąjį Jūs. Rinkinės dalykiškesnį stilių kandidatuodami į banką, bet jauskitės laisvesni parinkdami CV nuotrauką skirtą reklamos agentūrai.

Kiekvienas CV yra unikalus. Jis dažnai pasakoja įdomias istorijas apie kandidato profesinę kelionę, o jo skaitymas paprastai mums užtrunka daugiau nei 10 sekundžių.  Esame ir toliau pasiruošę juos su malonumu skaityti.

Linkime, kad CV kūrimo darbas jums taptų maloniu užsiėmimu!